Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniatura artykułuRozwój branży lotniczej, kosmonautycznej, motoryzacyjnej oraz informatycznej. To najważniejsze tematy poruszane podczas wizyty Anny Clunes, Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej na Podkarpaciu.

Była to pierwsza wizyta Ambasador w województwie. Marszałek Władysław Ortyl podzielił się założeniami strategicznymi rozwoju województwa na najbliższe lata oraz omówił specyfikę regionu, wraz z jego priorytetami i wyzwaniami w celu wspólnej współpracy z ambasador.

 

Ważny jest dla nas rozwój dróg, w szczególności Trasy Via Carpatia, a także ochrona zdrowia i zastosowania nowych technologii medycznych, ekologii i rozwoju branży turystycznej, gdyż to wszystko decyduje o jakości życia, w czym Podkarpacie przoduje. Województwo przeznacza środki finansowe na rozwój infrastruktury drogowej, zieloną gospodarkę, jest miejscem najlepszym do inwestowani. – omawiał podczas spotkania marszałek Władysław Ortyl.

 

Marszałek podkreślił znaczenie inwestycji w obszarze edukacji i szkolenia przyszłych kadr, nawiązując przy tym do uruchomienia 5 lat temu kierunku medycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim, a także inżynierii medycznej na Politechnice Rzeszowskiej oraz powstającego Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Poruszano także temat „Podkarpackiej Doliny Wodorowej”, współpracy gospodarczej podkarpackich i brytyjskich firm, wzajemnych relacjach oraz rozwoju współpracy handlowej.

Po zakończonym spotkaniu Ambasador Anna Clunes wraz z delegacją udała się do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów  
w Markowej. Towarzyszył jej Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Piotr Pilch. Wizyta rozpoczęła się od zapalenia zniczy przed pomnikiem rodziny Ulmów, a zakończyła się wpisem do księgi pamiątkowej Muzeum.

 

Tekst: Katarzyna Gieroń, Anna Magda

Kancelaria Zarządu UMWP

Zdjęcia: Mateusz Romankiewicz 

Zdjęcia: Muzeum Polaków Ratujących Żydów
podczas II wojny światowej
im. Rodziny Ulmów w Markowej

Biuro Prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego