Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

CC19010A 1DEF 427D 8A6F 16390720BF84Wicemarszałek Piotr Pilch spotkał się z Konsulem Generalnym Niemiec w Krakowie dr Michaelem Großem oraz Konsul Honorową Niemiec w Rzeszowie dr Agnieszką Buk. 

Podczas spotkania, które odbyło się z inicjatywy Konsula Generalnego rozmawiano głównie na tematy związane z obecną sytuacją epidemicznąWicemarszałek Pilch, który uczestniczył w spotkaniu w imieniu Marszałka Województwa Władysława Ortyla, omówił działania samorządu podjęte w celu przeciwdziałania skutkom koronawirusa SARS-COV-2 na Podkarpaciu oraz wsparcie udzielone przez województwo naszej regionalnej gospodarce.

Konsul Groß przedstawił nowo powołaną Konsul Honorową Niemiec w Rzeszowie dr Agnieszkę Buk, wyrażając nadzieję, że jej wieloletnie doświadczenie we współpracy polsko-niemieckiej, przyczyni się do zacieśnienia kooperacji Podkarpacia i Kraju Saary. Zakomunikował również o powstaniu przyszłej siedziby honorowego konsulatu Niemiec w Rzeszowie.

W kontekście współpracy międzyregionalnej, wicemarszałek Pilch wspomniał o obchodach 10-lecia partnerstwa, które miały miejsce w ubiegłym roku oraz o kluczowych obszarach współdziałania z saarlandzkim partnerem, takich jak szkolnictwo, wymiana młodzieży, kultura i wymiany dobrych praktyk na szczeblu samorządowym. 

Uczestnicy spotkania podkreślili znaczenie istniejącej współpracy Województwa Podkarpackiego i Kraju Saary, jednocześnie wskazując gospodarkę jako priorytetowy obszar w najbliższej przyszłości.

Konsul Generalny Michael Groß, na zakończenie spotkania, zwrócił także uwagę na znaczenie i rolę bezpośrednich kontaktów przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, ludzi świata biznesu i kultury, w budowaniu i utrwalaniu dobrych międzynarodowych relacji. Konsul podziękował zażyczliwe spotkanie, które w związku z pandemią koronawirusaodbyło się  przy zachowaniu maksymalnych środków ostrożności.

65F9106C 59B6 4AA0 9291 1A3E39540459

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego