200824 ukrainaZ okazji rocznicy ogłoszenia ukraińskiej Deklaracji Niepodległości z 24 sierpnia 1991 r., marszałek Władysław Ortyl na ręce Andrija Deszczyciy, ambasadora Ukrainy w Polsce - złożył życzenia dla narodu ukraińskiego.

200807 Ambasador RP na Słowacji z wizytą u marszałkaOtwarcie Konsulatu RP w Preszowie było głównym tematem spotkania marszałka Władysława Ortyla z Ambasadorem RP w Bratysławie Krzysztofem Strzałką. Ambasador gościł w urzędzie marszałkowskim w piątek 7 sierpnia.

IMG 7110 KopiaAdrienne Körmendy, konsul Generalna Węgier w Krakowie gościła na Podkarpaciu. We wtorek, w Rzeszowie przyjął ją marszałek Władysław Ortyl. Było to pożegnalne spotkanie związane z zakończeniem misji dyplomatycznej w Polsce.

200703 karpatyEuropejski Komitet Regionów wznowił działalność grup międzyregionalnych, w tym grupy Karpaty, której przewodniczącym jest Marszałek Władysław Ortyl.

200528 coterJak skutecznie wykorzystać europejskie fundusze w regionach do walki z kryzysem COVID-19 oraz jakie będą skutki koronawirusa dla polityki spójności i wieloletnich ram finansowych – o tym rozmawiali uczestnicy posiedzenia komisji do spraw Polityki Spójności Terytorialnej i Budżetu UE (COTER), która odbyła się online. Udział w posiedzeniu komisji wziął marszałek Władysław Ortyl.