Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

 

W dniu 17 grudnia 2021 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się spotkanie finałowe konkursu plastycznego, którego tematem przewodnim były odnawialne źródła energii. Tym razem uczniowie szkół podstawowych mieli za zadanie wykonać bańkę bożonarodzeniową, która będzie promować energetykę odnawialną. Do konkursu zakwalifikowano 14 baniek, które poddano ocenie pod kątem zgodności z regulaminem, tj.: sprawdzono na ile promują i omawiają temat OZE, jakie mają wartości artystyczne i estetyczne, „bożonarodzeniową bańkowość” pracy, oryginalność i kreatywne podejście do tematu.

Komisja konkursowa wybrała trzech laureatów i czterech wyróżnionych. Miejsca na podium zajęli:
- pierwsze miejsce – Nikola Przybylska, uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce,
- drugie miejsce – Małgosia Laska, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w ZS Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie,
- trzecie miejsce – Lena Czachor, uczennica Szkoły Podstawowej nr 26 w Rzeszowie.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Patrycja Kuter, uczennica Szkoły Podstawowej nr 18 w Rzeszowie; Kalina Organiściak, uczennica Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tyczynie; Dominik Wróbel, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w ZS Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie oraz Aleksandra Hess, uczennica Szkoły Podstawowej nr 35 im. Świętego Huberta w Rzeszowie.

Nagrody w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego wręczyli Pan Andrzej Kulig, Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska i Pan Mirosław Ruszała, koordynator konkursu ze Stowarzyszenia „EKOSKOP” w Rzeszowie. Laureaci oraz wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Podczas uroczystości uczniowie wysłuchali również przygotowanego przez Pana Mirosława Ruszałę, wykładu na temat „OZE dla ratowania klimatu”.

Konkurs plastyczny organizowany był przez Samorząd Województwa Podkarpackiego przy współudziale Stowarzyszenia „EKOSKOP” w Rzeszowie.

Nagrodzone „BAŃKI OZE” można zobaczyć w dniach od 17 do 23 grudnia 2021 r. w holu budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego przy ulicy Lubelskiej 4.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego