Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych położonych w granicach obszarów chronionego krajobrazu do udziału w zorganizowanym z okazji Święta Dnia Krajobrazu konkursie pn. „Otwarte Krajobrazy Podkarpacia”.

Konieczność podejmowania działań informacyjnych i edukacyjnych związanych z ochroną krajobrazu wynika z zapisów Europejskiej Konwencji Krajobrazowej, której jedną ze stron jest Polska. Dzień Krajobrazu obchodzony jest w Polsce od 2016 r. w dniu 20 października. W ramach tego święta odbywa się wiele inicjatyw mających na celu podnoszenie świadomości polskiego społeczeństwa w zakresie wartości krajobrazów, ich roli w naszym życiu i gospodarce oraz zagrożeń dotyczących krajobrazów, a wynikających z rozwoju cywilizacyjnego mającego na nie decydujący wpływ. Krajobraz jako otaczająca nas przestrzeń, pełni ważną role zarówno pod względem przyrodniczym, kulturowym, społecznym i gospodarczym. W roku 2021 Międzynarodowy Dzień Krajobrazu będzie obchodzony pod hasłem ”Otwarte krajobrazy”.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego