Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniatura artykułuMieszkańcy Jasła mogą się cieszyć z nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992, który usprawni komunikację. W środę, 11 sierpnia nowy fragment drogi został uroczyście otwarty. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach programu INTERREG V-A Polska - Słowacja 2014-2020.

 

Nowy odcinek drogi o długości 2,1 km powstał pomiędzy skrzyżowaniem ulic: Floriańskiej i Kasprowicza a skrzyżowaniem ulic: Św. Jana z Dukli, Granicznej, Grunwaldzkiej i Wojska Polskiego.

Wartość projektu po stronie polskiej to ponad 36,5 mln złotych. Z tego ponad 16 mln złotych to środki unijne zaś ponad 14 mln złotych na tę inwestycję zostało wydatkowane z budżetu województwa podkarpackiego. W montaż finansowy włączyło się też miasto Jasło z kwotą prawie 4,2 mln złotych oraz powiat jasielski z kwotą nieco ponad 2,2 mln złotych.

W ramach inwestycji powstały zatoki autobusowe, skrzyżowania z drogami podrzędnymi, przejścia dla pieszych, dodatkowe jezdnie, ścieżki rowerowe i chodniki. Przy drodze powstała kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie. Wykonawcą inwestycji było  Przedsiębiorstwo Robót  Drogowo Mostowych w Jaśle.

W otwarciu nowego odcinka drogi samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Piotr Pilch a także Wojciech Zając - wiceprzewodniczący sejmiku województwa oraz Joanna Bril - radna województwa.

To jest bardzo ważna droga. Cieszę się, że udało się wspólnie z lokalnymi samorządami stworzyć montaż finansowy i zrealizować tę inwestycję. Muszą być dobre drogi dojazdowe do miejsc turystycznych na Podkarpaciu, to wpływa na rozwój regionu - mówił podczas otwarcia wicemarszałek Piotr Pilch.

W uroczystości udział wzięli także: Alicja Zając - senator RP, Bogdan Rzońca - poseł do Parlamentu Europejskiego. Obecni byli także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, wykonawcy a także samorządowcy ze Słowacji zaangażowani w ten projekt.

W ramach wspólnego projektu została zmodernizowana drogowa infrastruktura także po stronie słowackiej: droga III / 3490 Raslavice - Lopúchov -Stuľany i III / 3500 Stuľany – Kuková.

Głównym celem inwestycji była poprawa połączeń komunikacyjnych powiatów jasielskiego, bardejowskiego i świdnickiego z korytarzami TEN-T.

Monika Konopka
Biuro Prasowe UMWP

Fot.: Adam Rabenda
Starostwo Powiatowe w Jaśle

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego