Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Dubai Airshow 2021W dniach 13-17 listopada br. delegacja podkarpackich firm branży lotniczej przebywała w Dubaju na misji gospodarczej zorganizowanej w ramach projektu Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego realizowanego przez Województwo Podkarpackie w ramach RPO 2014 – 2020.

  

 

Głównym celem misji był udział w wydarzeniu Dubai Airshow, które jest największym i najbardziej imponującym wydarzeniem branży lotniczej w tamtej części świata. Ponad 500 wystawców z 20 krajów wystawiało się na swoich nowoczesnych stoiskach. Wydarzenie odwiedziły delegacje z prawie 100 krajów. Imprezie targowej towarzyszyła imponująca wystawa blisko 160 najnowocześniejszych statków powietrznych, z których cześć zademonstrowała swoje możliwości i kunszt pilotów w locie. Dla ciekawych wiedzy i nowinek technologicznych zorganizowano łącznie 50 godzin wystąpień, prelekcji z udziałem 250 mówców.

Dla delegacji z Podkarpacia, wydarzenie było możliwością dotarcia do światowych liderów branży, do przeprowadzenia licznych rozmów biznesowych oraz do wymiany doświadczeń i zainspirowania się od najlepszych.

Część rozmów biznesowych miała miejsce na specjalnie zorganizowanym w tym celu, wspólnie z Polską Agencja Inwestycji i Handlu wydarzeniu Wieczór z Polskim Przemysłem Lotniczym. Gościom zagranicznym zgromadzonym w Polskim Pawilonie na EXPO 2020 zaprezentowano potencjał gospodarczy województwa podkarpackiego oraz działalność Doliny Lotniczej. Głównym punktem wieczoru były rozmowy b2b. Ponadto firmy z Podkarpacia jak i zaproszeni goście zagraniczni mieli możliwość zwiedzenia Polskiego Pawilonu zorganizowanego na wystawę światową.

Misja gospodarcza odbyła się dzięki współpracy takich podmiotów jak Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Stowarzyszenia Dolina Lotnicza, Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki Zarządzana oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Udział małych i średnich przedsiębiorstw z województwa w misji gospodarczej dofinansowany był w ramach pomocy de minimis przekazanej z projektu Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego, Oś priorytetowa I, Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka 1.3 Promowanie Przedsiębiorczości, realizowanego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego 2014 – 2020.

 

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Stachowicz

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego