Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

PVE oglądaj

 W dniach 6 – 8 października 2020 r. odbyło się Podkarpackie Virtual Expo 2020. To pierwsze tego typu i największe w historii kraju wirtualne targi, których nowoczesna formuła dostosowana była do panującej rzeczywistości związanej z zagrożeniem epidemicznym.

 

Na targach obecnych było 127 wystawców, rozlokowanych w 5 halach expo, których wirtualne stoiska można było zwiedzać poprzez stronę internetową z dowolnego miejsca na świecie. Warto podkreślić, że było to pierwsze tego typu wydarzenie hybrydowe w kraju, w którym obok trwających targów w przestrzeni wirtualnej, równolegle odbywały się wydarzenia towarzyszące, transmitowane na platformie internetowej oraz w mediach społecznościowych. G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe Województwa Podkarpackiego zaaranżowane zostało na telewizyjne Virtual Studio, w którym na żywo przez trzy dni prowadzone były panele dyskusyjne oraz sesje pytań i odpowiedzi związane z motoryzacją, lotnictwem, branżą IT oraz jakością życia, czyli Inteligentnymi Specjalizacjami Województwa Podkarpackiego.

Wydarzenie rozpoczęło się konferencją prasową, podczas której Marszałek Władysław Ortyl – inicjator Podkarpackiego Virtual Expo, podkreślił, że wszyscy musimy się odnajdywać w nowej rzeczywistości.

"Wiemy, że będzie nam ona jeszcze jakiś czas na pewno towarzyszyła. Nie możemy siedzieć z założonymi rękami i się martwić, ale wspierać gospodarkę, wspierać cały system funkcjonowania społeczno-gospodarczy. To jest istotne, by nie zatrzymać procesów gospodarczych" - zaznaczył.

Zorganizowane w innowacyjnej formule Podkarpackie Virtual Expo spotkało się z dużym zainteresowaniem. Każdego dnia platformę targową odwiedziło około pięć tysięcy osób. Podobnym zainteresowaniem cieszyły się transmisje on-line. Ilości osób oglądających na żywo poprzez stronę internetową lub Facebook wynosiły każdego z trzech dni odpowiednio: ponad 4 300 widzów, ponad 5 500 widzów i niemal 3 300 widzów trzeciego dnia. Wszystkie materiały video są nadal dostępne pod adresami:

Organizacja wydarzenia finansowana była ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WP 2014-2020, Oś priorytetowa I. Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, Działanie 1.3. Promowanie przedsiębiorczości. Projekt "Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego”.

Przebieg wydarzenia Podkarpackie Virtual Expo 2020 obrazuje poniższy making of oraz fotorelacja.

 

Dzień pierwszy – MOTORYZACJA

Prowadzący: Adam Kornacki
Zaproszeni prelegenci: Paweł Hoffman, Stanisław Myszkowski, Maciej Wisławski, Iwona Blecharczyk, Karolina Pilarczyk

 

Dzień drugi - LOTNICTWA I BRANŻA IT

Prowadzący: Adam Kornacki
Zaproszeni prelegenci: kpt. Dariusz Kulik, Katarzyna Hadała, dr hab. inż. Włodzimierz Adamski, Damian Śmigielski, Grzegorz Łobodziński, Mateusz Ossowski, Łukasz Bis, Weronika Ślusarczyk

 

Koncert zespołu PECTUS.

 

Dzień trzeci - JAKOŚĆ ŻYCIA

Prowadzący: Jan Pirowski
Zaproszeni prelegenci: Bracia Szczepanik - członkowie zespołu Pectus, Krystian Herba, Artur Szymański, Kevin Aiston, Mirosław Pelczar, Piotr Pustelnik, Bartosz Piziak

 

Koncert zespołu DOC.

 

 

Tekst: Paweł Tarnawski
Oddział Współpracy Gospodarczej UMWP

Fot. Piotr Wieczorek
Paweł Tarnawski

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego