Mamy nowy film promujący Podkarpacie! Jako pierwsi zobaczyli go dziennikarze regionalnych mediów. Spot został zrealizowany z wykorzystaniem nowoczesnych technik montażu i grafiki komputerowej. Województwo ma także nowy folder reklamowy. O szczegółach mówił na konferencji marszałek Władysław Ortyl, który poinformował również o planowanym przebiegu obchodów jubileuszu 15-lecia samorządu województwa.
 
Spot pokazuje najatrakcyjniejsze i najważniejsze miejsca na Podkarpaciu. Głównie te, które zmieniły się i rozbudowały dzięki pieniądzom z funduszy unijnych. Są w nim między innymi lotnicze ujęcia ruin Klasztoru w Zagórzu oraz Centrum Kongresowo-Sportowe w Arłamowie, które prezentują walory turystyczne Podkarpacia. Jest także Zamek w Łańcucie i Skansen w Sanoku. Nie zabrakło także ujęć z dwóch największych uczelni regionu: Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu rzeszowskiego. W filmie pojawia się także tematyka dotycząca zdrowia, rolnictwa, ochrony środowiska oraz lotnictwa.
To jest dobry czas, na taki film. Mamy jubileusz 15-lecia samorządu województwa, a także kończy się perspektywa finansowa 2007-2013 – mówił na konferencji marszałek – ten film to taka nowa formuła w podejściu do promocji. Od dłuższego czasu nie dysponowaliśmy aktualnym filmem, ani broszurą reklamową pokazującą atuty naszego regionu.
Ciekawostką są nowatorskie animacje 3D pokazujące most na Wiśle w Połańcu czy wizualizację Centrum Logistycznego w Jasionce. W filmie wykorzystano ujęcia lotnicze z drona, część zdjęć wykonano z  użyciem kamery EPIC RED ONE  umożliwiającej zapis w formacie 5K.  Z kolei ujęcia koni  z Zabajki oraz siatkarzy z Asseco Resovii  zrealizowane  zostały  za pomocą kamery typu Phantom. Dzięki rejestracji do 1000 klatek na sekundę technika ta doskonale nadaje się do ujęć o dużej dynamice.
 
Ten film był realizowany przy wykorzystaniu najlepszego sprzętu filmowego. To jest najwyższa filmowa półka. Takie kamery są wykorzystywane w Hollywood przy realizacji światowych produkcji – mówił Michał Tabisz zastępca dyrektora w departamencie promocji – nowością w nim są animacje 3D połączone z realnymi ujęciami filmowymi. Myślę, że mamy naprawdę bardzo dobry film promocyjny, którego nigdzie się nie powstydzimy.
 
W broszurze, która tak jak film jest w dwóch językach, polskim i angielskim - znalazły się najważniejsze liczby pokazujące skalę rozwoju województwa dzięki pieniądzom ze środków unijnych, dlatego znalazło się w niej kilkadziesiąt przykładów inwestycji dofinansowanych z tego źródła. Film i folder są spójne jeżeli chodzi o warstwę wizualną, a zarazem bardzo nowoczesne.
 
Film promocyjny będzie wyświetlany także jutro podczas uroczystej gali obchodów 15-lecia samorządu województwa w Filharmonii Podkarpackiej. Obchody rozpoczną się mszą w kościele Bernardynów. Po niej odbędzie się uroczysta sesja Sejmiku Województwa, podczas której zostanie wręczona odznaka honorowa „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego” rodzinie zmarłego Antoniego Kopaczewskiego. Po sesji zaplanowana jest konferencja dotycząca Karpat. Obchody zakończą się galą w filharmonii, gdzie zostaną wręczone pamiątkowe statuetki oraz odbędzie się koncert. O jubileuszu samorządu mówił na konferencji marszałek Władysław Ortyl.
15 lat to ważny okres w „życiu” samorządu województwa. To 15 lat pracy wielu radnych, członków zarządów oraz współpracy i wparcia wielu instytucji. Chcemy godnie uczcić ten jubileusz, a także uhonorować osoby zasłużone dla regionu oraz pracowników Urzędu Marszałkowskiego, którzy są w nim zatrudnieni od początku   - mówił marszałek Władysław Ortyl.
 
Zobacz spot "Podkarpackie po naszej myśli" promujący województwo 

 

Marszałek Władysław Ortyl na temat uroczystości z okazji 15-lecia Województwa Podkarpackiego

 

Michał Tabisz, wicedyrektor Departamentu Promocji, Turystyki, Sportu i Współpracy Międzynarodowej, na temat nowego spotu promującego region.

Monika Konopka
Fot. Michał Mielniczuk
Wideo: Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP