140627 ambasadorW dniach 25-26.06.2014 r. w Województwie Podkarpackim przebywał z wizytą Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Królestwa Norwegii w Polsce – Karsten Klepsvik. Była to pierwsza oficjalna wizyta Jego Ekscelencji w regionie.

W czasie swego pobytu Ambasador odbył spotkanie kurtuazyjne z Marszałkiem Ortylem, w którym poruszył m.in. zagadnienia związane z możliwościami inwestycyjnymi w regionie. Wspomniał o zainteresowaniu norweskich firm inwestycjami w podkarpackich specjalnych strefach ekonomicznych, w szczególności firm produkujących sprzęt służący łączności i komunikacji w lotnictwie. Podczas spotkania omówiono również tematy związane z realizowanymi na terenie Województwa Podkarpackiego projektami współfinansowanymi z Funduszu Norweskiego. Wspominając o Polonii pracującej w Norwegii, z podziwem zauważył, iż region charakteryzuje się dynamicznym rozwojem, szczególnie w sektorze nowoczesnych technologii.

Po wizycie w Urzędzie Marszałkowskim, Ambasador udał się na spotkanie z Wojewodą Podkarpackim i Prezydentem Miasta Rzeszowa. Złożył również wizytę w siedzibie 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz w Muzeum – Zamku w Łańcucie.

 

Bartosz Czarnecki
Departament Promocji, Turystyki, Sportu i Współpracy Międzynarodowej
Fot. Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP