131128 zglobien150 - lecie istnienia kółek rolniczych na ziemiach Polskich oraz rocznica powstania Koła Gospodyń Wiejskich – te dwie okazje świętowano w Zgłobniu koło Rzeszowa 28 listopada 2013 roku. W uroczystościach uczestniczyli działacze kółek rolniczych i członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Województwa Podkarpackiego Gościem jubileuszu był Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar. Jubileuszowi towarzyszyła wystawa kronik prowadzonych przez lata przez poszczególne kółka rolnicze z regionu. Podczas uroczystości wręczono jubileuszowe medale i dyplomy.

Misja kółek rolniczych i Kół Gospodyń Wiejskich polegająca na bliskiej współpracy, życzliwości i pomocy między ludźmi, szczególnie między rolnikami,  mieszkańcami obszarów wiejskich i ich rodzinami jest ciągle aktualna. Gratuluję Państwu zaangażowania w życie swych lokalnych wspólnot, rozwijania ich i kształtowania ich wizerunku - zaznaczył w swoim wystąpieniu Wicemarszałek Lucjan Kuźniar. 

Po oficjalnej części uroczystości zaproszeni goście i uczestnicy jubileuszu mogli spróbować swojskiego jadła oraz regionalnych smakołyków.

Jerzy Klisowski
Kancelaria Zarządu