120427-zywnoscOsiem firm z Podkarpacia zdobyło nominację wojewódzką w konkursie „Polski Producent Żywności 2012”, który odbył się 27 kwietnia 2012 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Nominacje nagrodzonym firmom wręczali Dyrektor Gabinetu Marszałka Kazimierz Rokita oraz zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Gospodarki Wodnej Marek Kot.

W czasie konkursu firmy z regionu prezentowały po jednym produkcie, za który mogą otrzymać nominację do tego zaszczytnego tytułu. Nominację wojewódzką w Konkursie Polski Producent Żywności 2012 uzyskały:

  1. SOKOŁÓW S.A. Oddział w Jarosławiu - Szynka z Wędzarni,
  2. Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego „TAURUS” Sp. z. o. o Stanisław Jarosz - Pierogi ze szpinakiem i serem,
  3. Zakład Mięsny „SMAK- GÓRNO” Sp. z. o. o - Szynka swojska z Górna,
  4. Firma Produkcyjno- Handlowo- Usługowa PioMar Piotr Kmiecik, z Małej koło Niedźwiady - Chleb wiejski z Małej,
  5. Firma „Wyrób i Sprzedaż Ciast Cukierniczych Stefania Sierkowska” z Lubaczowa - Miodownik na miodzie prawdziwym,
  6. Firma PHU „GW Kłaczyńscy” Witold Kłaczyński z Mielca - Chleb z pieca żytni na zakwasie bez drożdży,
  7. Firma Trafunek z Dębowca - Salceson Dębowiecki ,
  8. Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe Kiełtyka - Łężany - Chleb swojski z dodatkiem kawy zbożowej.

To już XVI edycja inicjatywy pozytywistycznej, której organizatorem jest Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Województwo podkarpackie uczestniczy w niej po raz XIII. Prezentowane przez firmy wyroby ocenia każdorazowo kapituła konkursowa.

W tym roku w jej skład weszli: Artur Zamorski z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, Jolanta Dragan z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Anna Tomczyk z TVP Rzeszów, Jolanta Danak - Gajda z Radia Rzeszów , Adam Cyło - Regionalny portal gospodarczy oraz Marek Kot - z-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Gospodarki Wodnej.

W dotychczasowej historii konkursu wojewódzka nominacja dla Polskich Producentów Żywności przyzna została już dla 48 wyróżniających się najwyższą jakością produktów z Podkarpacia.

Zobacz galerię...

Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Gabinet Marszałka