Miniatura artykułuZ okazji 20-lecia rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Zamku w Łańcucie odbyła się uroczysta gala połączona z rozpoczęciem trzydniowej konferencji. Samorząd województwa podczas wydarzenia reprezentowała Anna Huk.

Na postawie Uchwały nr 311/6204/21 Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z dnia 14.09.2021 r. poddaje się konsultacjom społecznym projekt uchwały Sejmiku Województwa Podkarpackiego w sprawie nadania Statutu Centrum Kulturalnemu w Przemyślu.

Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej

Miniatura artykułuPodniebne pokazy lotnicze, loty balonowe, warsztaty modelarskie, wystawa replik historycznych samolotów, a także gry i zabawy dla najmłodszych – to tylko niektóre z wielu atrakcji przygotowanych dla uczestników pikniku lotniczego, który odbył się w niedzielę 12 września w Kresowej Osadzie, w Baszni Dolnej.

Miniatura artykułuW Zarzeczu koło Przeworska, w tamtejszym pałacu Dzieduszyckich, odbyła się uroczystość wręczenia Izabeli Dzieduszyckiej Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”. Przyznaną przez sejmik województwa pośmiertnie odznakę wręczyli córkom zmarłej – Marii, Elżbiecie i Krystynie – Anna Huk, członek zarządu województwa oraz Jerzy Borcz - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Miniatura artykułuW sobotę, 11 września 2021 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbędzie się XVI Podkarpackie Święto Miodu.

Miniaturka artykułuModlitwą i symboliczną wiązanką kwiatów uczczono dziś w Mielcu 41 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych oraz powstania NSZZ Solidarność. Wśród uczestników mszy i krótkiej ceremonii składania kwiatów był marszałek Władysław Ortyl.

Miniaturka artykułuMieleccy strażacy mają swój sztandar. Podniosła uroczystość odbyła się dziś na mieleckich bulwarach. Sztandar na ręce komendanta Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej Łukasza Kapinosa, przekazał nadbrygadier Arkadiusz Przybyła, zastępca Komendanta Głównego PSP. W ceremonii wziął udział marszałek Władysław Ortyl.

Miniatura artykułuCieszę się, że tak efektywnie realizuje się  tu idea „Muzeum w Przestrzeni Markowej”, czyli współpraca na rzecz ochrony dziedzictwa wsi, opieki nad spuścizną Ulmów i innych „Sprawiedliwych z Markowej”. - mówił marszałek Władysław Ortyl podczas uroczystości otwarcia nowego obiektu muzealnego w Markowej.
 

Miniatura artykułuDziękuję za Państwa pracę i serce poświęcone szlachetnemu zadaniu edukowania, przekazywania wiedzy, kształtowania charakterów i postaw, wskazywania życiowych dróg. Państwa niełatwa pedagogiczna misja z pewnością miała przez lata wpływ na wiele wyborów dokonywanych przez młodych ludzi – powiedział wicemarszałek Piotr Pilch, do dyrektorów szkół podległych samorządowi województwa podkarpackiego, dziękując za ich pracę.

Miniatura artykułu