Logo nereusW dniu 21 czerwca 2021 r. w formule online odbyło się 6. spotkanie grupy roboczej "Zielony Ład na Szczeblu Lokalnym". Grupa robocza "Zielony Ład na Szczeblu Lokalnym" to inicjatywa Europejskiego Komitetu Regionów, która ma na celu umieszczenie miast i regionów w centrum Europejskiego Zielonego Ładu i zapewnienie, że zarówno strategia zrównoważonego rozwoju UE, jak i plan naprawy gospodarczej w związku z COVID-19 przekładać się będą na fundusze dla miast i regionów oraz konkretne projekty dla każdego terytorium.

Logo nereusNEREUS wraz z Uniwersytetem Azorskim organizuje warsztaty online na temat "EO4GEO - Rozwój umiejętności w zakresie obserwacji Ziemi i wykorzystania programu Copernicus: teraźniejszość i przyszłość sektora morskiego i przybrzeżnego - przypadek azorski" (Uniwersytet Azorski, wyspa S. Miguel).

Logo nereusNEREUS to stowarzyszenie regionów europejskich wykorzystujących technologie satelitarne, które obecnie zrzesza 23 regiony oraz 37 członków stowarzyszonych (uczelnie, przedsiębiorcy, instytuty badawcze itp.).

Logo nereusW dniu 18 maja 2021 Mercator Ocean International i Aerospace Valley, organizują godzinne webinarium na temat Copernicus Marine Service. Więcej informacji oraz rejestracja (tutaj); Czytaj więcej ...

Logo nereusW dniu 5 maja br. odbyło się Walne Zgromadzenie sieci NEREUS

W dniu 5 maja 2021 r. odbyło się online Walne Zgromadzenie sieci NEREUS. Ponad 70 uczestników miało okazję wysłuchać prezentacji Marii LUNDQVIST z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na temat nowych sposobów wspierania przedsiębiorczości kosmicznej w regionach poprzez program pilotażowy InnovFin Space Equity oraz nową inicjatywę na rzecz przedsiębiorczości kosmicznej – CASSINI. Ponadto Roya Ayazi (Sekretarz Generalny NEREUS) przedstawiła przegląd działań sieci na lata 2020-2021. Więcej informacji oraz prezentacje do pobrania (tutaj);