14 czerwca w nowym budynku Podkarpackiego Centrum Onkologii został otwarty oddział onkologii klinicznej i radioterapii. W otwarciu uczestniczył Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz. To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców regionu. Uruchomienie Centrum kosztowało prawie 29 milionów złotych.

Nowe oddziały będą służyć pacjentom z chorobami onkologicznymi, których stale przybywa w całym kraju. Dyrektor szpitala Witold Wiśniewski dziękował Zarządowi Województwa za ogromne wsparcie przy realizacji tej inwestycji. To Centrum w 80% zostało sfinansowane z pieniędzy z zewnątrz - mówił dyrektor- to są pieniądze od samorządu, budżetu państwa, albo z dotacji unijnych, które samorząd województwa pomagał nam zdobyć.

Inwestycja kosztowała blisko 29 milionów złotych (28. 828. 09) Z tego ponad 16 milionów pochodziło z budżetu państwa (16. 137. 350) pięć milionów z funduszy europejskich, a ponad dwa miliony przekazał na inwestycję samorząd województwa (2.347.511).
Dyrektor Wiśniewski dodał, że zapewnienie pacjentom dobrej opieki medycznej, to nie tylko kwestia nowoczesnego sprzętu, ale również zaangażowania personelu medycznego.

Biskup Kazimierz Górny, który poświęcił oddziały, życzył pracownikom, aby szpital służył chorym, by wychodzili z niego wzmocnieni także duchowo. „Praca w szpitalu to jest posłannictwo – mówił biskup Kazimierz Górny- Trzeba leczyć nie tylko ciało, ale także ducha”.

Członek Zarządu Sławomir Miklicz podkreślał podczas uroczystego otwarcia, że jest to kolejna duża inwestycja w podkarpackich szpitalach. „Ten Zarząd przeznacza rekordowe kwoty pieniędzy na służbę zdrowia – mówił – a onkologia jest priorytetem dla Zarządu Województwa”. Sławomir Miklicz dodał, że wsparcie nie miałoby sensu, gdyby nie ogromne zaangażowanie personelu szpitala.Monika Konopka
Gabinet Marszałka