Przed budynkiem Filharmonii Podkarpackiej oficjalnie otwarte zostało „Miasteczko Innowacji” zorganizowane przy dwudniowym II Forum Innowacji. W „Miasteczku” mieszkańcy mogą zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami związanymi m.in. z edukacją, czy inteligentnym zarządzaniem energią.
Podczas zaplanowanych na dziś wystąpień prelegenci poruszą problemy związane z motoryzacją przyszłości czy poszukiwaniem sposobów wykorzystywania naturalnych źródeł energii. „Zorganizowane forum i istniejące przy nim „Miasteczko Innowacji” jest dla wszystkich, którzy chcą się zapoznać z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i informatycznymi” – mówi wiceminister skarbu Jan Bury.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Polska na wzór „Doliny Krzemowej” stała się krajem pełnym innowacyjnych rozwiązań już dziś stoimy przed szansą zaadaptowania grafenu, który może zastąpić obecny w elektronice od lat krzem” – powiedział obecny w Rzeszowie Waldemar Pawlak, wicepremier RP i Minister Gospodarki. „Miasteczko” i prezentowane na nim nowoczesne rozwiązania technologiczne pełnią głównie funkcję edukacyjną – mówi Piotr Muszyński z TP S.A. Jutrzejsze prelekcje dotyczyć będą m.in. samolotów nowej generacji, komunikacji szerokopasmowej, nanotechnologii i robotyki.

Radio VIA