140329-teatrSpektaklem „Siostrunie” w reżyserii Jana Szurmieja rozpoczęto obchody 53 Międzynarodowego Dnia Teatru.  Wśród publiczności Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie znalazł się marszałek Władysław Ortyl.

 

 

„Siostrunie” – to muzyczna komedia przedstawiająca perypetie zakonu sióstr mniejszych z Hoboken, które w wyniku niefortunnego zdarzenia trafiły do Rzeszowa. Jedną z głównych ról zagrała Mariola Łabno-Flaumenhaft, która wraz z Barbarą Napieraj świętowała jubileusz wieloletniej pracy artystycznej. Aktorki po zakończeniu spektaklu odebrały gratulacje z rąk marszałka Ortyla.

Władysław Ortyl w swoim wystąpieniu życzył pracownikom teatru sukcesów na scenie i za kulisami, równie dobrej współpracy z samorządem, której gwarantem ma być rekomendowany przez Zarząd nowy dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej.

Na scenie odczytano także orędzie Międzynarodowego Instytutu Teatralnego autorstwa Bretta Bailey’go oraz orędzie Polskiego Ośrodka ITI autorstwa Olgierda Łukaszewicza. Jeszcze przed premierowym pokazem we foyer teatru odbył się wernisaż dwóch wystaw: „Plakaty” – Lexa Drewinskiego i „Tkaniny” Jadwigi Drewinski.


Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe