140207-forum-miastu-sanokWybitny wirtuoz skrzypiec Oleksandr Bozhyk wraz z zespołem „Bozhyk Band” zagrał dla sanockiej publiczności. Ta bardzo popularna na Ukrainie grupa została zaproszona na IX Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”. Muzycy zagrali dla mieszkańców Sanoka w ramach wyjątkowego koncertu „Forum Miastu”.

Oleksandr Bozhyk to wybitny, młody skrzypek, który w Sanoku w pełni pokazał swój kunszt i muzyczny talent. Przed sanocką publicznością zaprezentował wraz z zespołem klasykę w nowoczesnej i widowiskowej aranżacji.

W tym wyjątkowym koncercie dedykowanym mieszkańcom Sanoka uczestniczył Tadeusz Pióro, który w imieniu własnym oraz zarządu województwa podziękował organizatorom za starania, dzięki którym Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” stało się tak ważnym, muzycznym wydarzeniem:

Ta początkowo lokalna inicjatywa, jest dziś unikatowym projektem edukacyjnym w skali światowej, który uzyskał patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Kultury Polskiej na Słowacji i Ukrainie, Instytutu Słowackiego w Polsce oraz władz Sanoka i Województwa Podkarpackiego – powiedział Tadeusz Pióro.

„Bieszczady bez granic” to unikatowy projekt muzyczny i edukacyjny. Jego uczestnicy poszerzają swoją wiedzę z różnych dziedzin dotyczących muzyki, często zdobywając wiadomości niedostępne w toku nauki w szkole. Każda edycja festiwalu przybliża także dorobek jednego z artystów. W tym roku tematem przewodnim jest twórczość Bacha. Taka idea pozwala publiczności zapoznać się z sylwetkami i dorobkiem wielu kompozytorów.

Głównym organizatorem Forum „Bieszczady bez granic” jest Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury. Koncert „Forum Miastu” dedykowany mieszkańcom Sanoka został wsparty przez zarząd województwa.

Monika Konopka
Biuro Prasowe UMWP