W strugach deszczu, ale z fenomenalną publicznością. Tak najkrócej można opisać Kabaretowe Wakacje z Duchami, które w piątkową noc 11 lipca były nagrywane na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Pogoda nie dopisała, ale duża dawka humoru, jaką zaserwowały kabarety wynagrodziła niedogodności kapryśnej aury. Relacja z tej wyjątkowej imprezy już w 9 i 16 sierpnia na antenie TVP 2.

Publiczność jest naprawdę wspaniała, warto wyjść na scenę dla takich ludzi, którzy pomimo ulewnego deszczu są tu z nami i znakomicie się bawią – mówiła Hanna Śleszyńska z kabaretu Tercet czyli Kwartet.

W Przemyślu wystąpili również Kabaret pod Wyrwigroszem, który był gospodarzem imprezy, a także Nowaki, Rak, Koń Polski, Kabaret Dno i Andrzej Poniedzielski. W pierwszej części kabarety przygotowały skecze o tym czego boją się Polacy, a w drugiej części wybierano najstraszniejszego ducha.

Takie wydarzenie to wielka promocja Podkarpacia. To nie tylko emisja na antenie telewizji Polskiej, ale także liczne felietony zapowiadające Kabaretowe Wakacje z Duchami i spoty reklamowe. A poza tym – co najważniejsze – to jest przede wszystkim promocja projektów unijnych, do czego zobowiązuje nas Unia Europejska  – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Przygotowania do Kabaretowych Wakacji z Duchami trwały kilka tygodni, a przy obsłudze tego medialnego widowiska pracowało kilkadziesiąt osób.

To jest wielkie wyzwanie i wymaga dobrej koordynacji pracy. Ale jestem przekonany, że udało nam się stworzyć fantastyczną scenerię na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu i to będzie na pewno widać w relacji telewizyjnej – zapewniał Leszek Kumański, reżyser Kabaretowych Wakacji z Duchami.

 

 

 

Monika Konopka
fot. Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe