Otwórz/zamknij mapę strony

Gospodarka obiegu zamkniętego w różnych aspektach życia społeczno-gospodarczego woj. podkarpackiego

131105 ekonomiaJak wspierać osoby bezrobotne zagrożone wykluczeniem społecznym. Tego mogli dowiedzieć się uczestnicy konferencji, która odbyła się we wtorek w Rzeszowie. Przedstawiciele instytucji pomocy i integracji społecznej dyskutowali z przedstawicielami podkarpackich samorządów o ekonomii społecznej. Samorząd Województwa na konferencji reprezentował członek zarządu Tadeusz Pióro.

Konferencję zatytułowaną „Dobre praktyki ekonomii społecznej” zorganizował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Celem projektu realizowanego od roku przez ROPS jest rozwój polityki społecznej na Podkarpaciu oraz merytoryczne wsparcie pracowników instytucji pomocy społecznej. Projekt współfinansowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Tadeusz Pióro powiedział, że spotkanie jest ważne nie tylko ze względu na zadania, jakie realizuje Regionalny Ośrodek  Polityki Społecznej, ale również, że wpisuje się ono w konsultacje społeczne, które pomagają przygotować Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020. Członek zarządu Tadeusz Pióro prosił gości o to, by przy okazji tej konferencji rozmawiali również o nowej perspektywie unijnej. Zaznaczył, że zasady zdobywania pieniędzy zmienią się i że warto się z nimi zapoznać.

– Teraz jest właściwy moment i szansa na to żeby walczyć o większe pieniądze chociażby w osi siódmej, z której realizujecie ten projekt. Wszystko po to żeby w nowej perspektywie osie, które dotyczą waszego obszaru działań, były mocne finansowo, bo wtedy wówczas będzie możliwość większego wykorzystania środków na potrzeby ludzi, którym tak naprawdę służymy – argumentował członek zarządu Tadeusz Pióro.  

Konferencja oprócz prezentacji tytułowych „dobrych praktyk”, które omawiał m.in. Wiesław Kapel, wójt Lubaczowa,  była również okazją do podsumowania tego, co udało się dotychczas osiągnąć w ramach realizowanego projektu.

Sebastian Kieszkowski
Biuro Prasowe 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego