Otwórz/zamknij mapę strony

Jak się zaszczepić przeciwko COVID-19?

Załatw sprawę bez wychodzenia z domu. Lista niezbędnych telefonów i adresów e-mail do załatwienia spraw urzędowych.

130406 90lecie pzlW sobotę 6 kwietnia Wicemarszałek Anna Kowalska wzięła udział w otwarciu wystawy „Hej, hej do kniej...", która rozpoczęła rzeszowskie obchody 90-lecia powstania Polskiego Związku Łowieckiego. Uroczystość zgromadziła w sali Muzeum Okręgowego wielu znakomitych gości wśród których znaleźli się Poseł na Sejm RP Tomasz Kamiński, Wicewojewoda Podkarpacki Alicja Wosik, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Jan Tomaka, wielu przedstawicieli instytucji państwowych i samorządowych oraz sympatycy łowiectwa z terenu całego Podkarpacia.

Wicemarszałek Anna Kowalska – wraz z jubileuszowymi życzeniami wielu sukcesów w wszechstronnej działalności na rzecz ochrony przyrody, zrównoważonej gospodarki łowieckiej i edukacji młodzieży – przekazała na ręce Przewodniczącego Zarządu Okręgowego PZŁ Zdzisława Siewierskiego pamiątkowy grawerton.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć wystawę składającą się z kilkuset eksponatów związanych z łowiectwem – od drugiej połowy XVIII wieku aż po czasy współczesne. Wśród zabytkowej broni i myśliwskich starodruków nie zabrakło również barwnych scen z polowań uwiecznionych na obrazach oraz porcelanie. Jednymi z najciekawszych elementów ekspozycji są: strzelba-trójlufka, prochownice z metalu, rogu i kości, maszynka do wyrobu nabojów, trofea myśliwskie Zamoyskich oraz cynowy dzban ze sceną myśliwską. Wystawa  „Hej, hej do kniej..." będzie dostępna dla wszystkich odwiedzających Muzeum Okręgowe od 6.04 do 23.06.2013 roku.

Fot. PZŁ Odział w Rzeszowie

Daria Kędzierska
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego