Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2011/01/sesja110111 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

11 stycznia 2011 roku w Rzeszowie odbyła się IV Sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Uczestniczyli w niej Członkowie Zarządu Województwa Podkarpackiego, Radni Województwa z Marszałkiem Mirosławem Karapytą, Posłowie na Sejm RP: Tomasz Kamiński, Piotr Tomański, Zbigniew Rynasiewicz i Adam Śnieżek, dyrektorzy departamentów Urzędu Marszałkowskiego oraz placówek podległych samorządowi województwa a także przedstawiciele regionalnych mediów. Najważniejszym elementem sesji Sejmiku była prezentacja i debata nad projektem budżetu Województwa Podkarpackiego na 2011 rok.

Radni Województwa przyjęli także dwa stanowiska Sejmiku Województwa Podkarpackiego w niezwykle ważnych dla mieszkańców Podkarpacia kwestiach.

Pierwsza z uchwał dotyczy stanowiska Sejmiku w sprawie projektowanych zmian w uchwale Rady Ministrów dotyczącej aktualizacji „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015”. Jest to reakcja radnych wobec zapowiedzi przesunięcia terminów realizacji inwestycji na drogach krajowych na terenie województwa podkarpackiego.

Drugie stanowisko przyjęte przez Radnych Województwa skierowane jest do Zarządu i Rady Nadzorczej TVP S.A. oraz m.in. Krajowej Rady Radiofonii. Jest ono sprzeciwem radnych, wobec likwidacji pasma programów regionalnych na antenie Programu 2 TVP. Program tworzony przez regionalny oddział Telewizji Polskiej S.A. w Rzeszowie przestał pojawiać się w paśmie Programu 2 TVP od 1 stycznia 2011, w związku z czym blisko połowa mieszkańców województwa straciła możliwość oglądania telewizji regionalnej.Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Wieloosobowe stanowisko
ds. komunikacji społecznej
Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Podkarpackiego
 
 
{gallery}2011/01/sesja110111{/gallery}