Miniatura artykułuPodczas okolicznościowej konferencji na Zamku Dzikowskich w Tarnobrzegu Klub Tenisa Stołowego Enea Siarkopol Tarnobrzeg, który w tym roku po raz 30 w historii zdobył tytuł drużynowego mistrza Polski kobiet podziękował swoim sponsorom, mecenasom i przyjaciołom za okazane wsparcie. Wśród zaproszonych osób z ramienia Zarządu Województwa Podkarpackiego była obecna wicemarszałek Ewa Draus.

 

 

Z rąk Prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dariusza Szumachera honorowi goście otrzymali komplety pamiątkowych medali: z okazji 30 mistrzostwa Polski,  a także okolicznościowy z okazji jubileuszu 90-lecia Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

To nie jest przypadek, że w historii tej dyscypliny przez 30 lat KTS ze swoimi sponsorami świętował złote medale. Chciałbym gorąco pogratulować wszystkim , którzy wspierają ten klub. To ogromne znaczenie i wielka satysfakcja, że mamy tak silny klub który także w Europie jest mocno rozpoznawalny - zaznaczył Prezes PZTS Dariusz Szumacher.

Dziękujemy całemu sztabowi szkoleniowemu i zawodniczkom , które są naszą dumą zarówno w krajowych rozgrywkach jak i na arenie międzynarodowej”- podkreśliła sukcesy klubu Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Anna Krupka

Reprezentująca zarząd województwa wicemarszałek Ewa Draus gratulując sukcesów, wskazała jak ważna jest atmosfera w klubie i poza nim.

To efekt ciężkiej pracy, zarówno trenera, zawodniczek jak i pani menadżer, która tworzy dobry klimat wokół klubu i pozyskuje coraz szersze grono ambasadorów zarówno wspierających jak i kibicujących zespołowi.  Przez cały sezon pomimo wszystkich zawirowań spowodowanych pandemią, trzymaliśmy mocno kciuki za nasze tenisistki. Dziękuję, również za podejmowane przez Wasz klub działania i inicjatywy, które wpływają na rozwój naszego regionu. Życzę całej drużynie dalszych sukcesów sportowych, efektywnej współpracy, pomyślności i realizacji wszystkich ambitnych planów w kontekście nadchodzącego sezonu, Mistrzostw Europy, a przede wszystkim Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Obecni na spotkaniu europoseł Tomasz Poręba oraz poseł Krzysztof Sobolewski gratulując i podkreślając rozmiar sukcesów w skali krajowej i europejskiej, zapewnili o dalszym wsparciu klubu, mając nadzieję na kolejne coraz większe sukcesy.

Na spotkaniu obecni również byli przedstawiciele firm, którzy są sponsorami KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg: prezes zarządu Enea S.A. Paweł Szczeszek, prezes Zakładów Chemicznych “Siarkopol” Wojciech Brzezowski, wiceprezes ds. korporacyjnych Enea S.A. Tomasz Szczegielniak,  prezes  zarządu Enea Połaniec S.A. Bogusław Rybacki, oraz Joanna Serafin-Osmala kierownik zespołu ds.PR i komunikacji Enea Połaniec S.A, którzy zgodnie podkreślali wspólną satysfakcję z sukcesów osiąganych przez tenisistki stołowe, co ma przełożenie na rozpoznawalność marki i wymierne efekty promocyjne oraz wizerunkowe firm wspierających.

Gdyby nie Państwa dobra wola i wsparcie to tych sukcesów by nie było. Dzisiaj każdy z obecnych na tej sali może poczuć się jako współojciec albo współmama tego sukcesu- podziękował sponsorom Prezydent Tarnobrzega Dariusz  Bożek

Konferencję podsumował trener, a równocześnie prezes klubu Zbigniew Nęcek: Moją dewizą jest to, że nie zwycięża trener, ani poszczególna zawodniczka ale triumfuje team” –Jednocześnie zapowiedział dalszy rozwój sportowy klubu, także w zakresie popularyzacji tenisa stołowego w mieście nad Wisłą. Od września w Szkole Podstawowej nr 10
w Tarnobrzegu , zostanie utworzona klasa sportowa o profilu tenis stołowy.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg został po raz 30. Mistrzem Polski w Żeńskim Tenisie Stołowym, pokonując dwukrotnie po 3:1 w finale drużynę KU AZS UE Wrocław.

🏓Wyniki meczów finałowych Ekstraklasy kobiet:

03.05.2021 r. KU AZS UE Wrocław – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 1:3

  • Natalia Bajor – Wiktorija Pawłowicz 1:3 (8:11, 11:9. 4:11, 8:11)
  • Katarzyna Węgrzyn – Han Ying 1:3 (4:11, 3:11, 11:6, 4:11)
  • Anna Węgrzyn – Julia Ślązak 3:1 (12:14, 11:5, 14:12, 11:5)
  • Natalia Bajor – Han Ying 0:3 (2:11, 3:11, 1:11)

05.05.2021 r. KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – KU AZS UE Wrocław 3:1

  • Han Ying – Katarzyna Węgrzyn 3:0 (11:6, 11:9, 11:7)
  • Elizabeta Samara – Anna Węgrzyn 3:0 (11:7, 11:2, 11:8)
  • Agata Zakrzewska – Natalia Bajor 0:3 (11:13, 10:12, 8:11)
  • Han Ying – Anna Węgrzyn 3:0 (11:4, 11:3, 11:3)

Odebrany przez wicemarszałek Draus medal został przekazany marszałkowi Władysławowi Ortylowi.

Tekst. Krzysztof Witek
Kancelaria Zarządu UMWP

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg