Miniatura artykułu"Dziękując za codzienną ciężką pracę - którą pandemia uczyniła jeszcze trudniejszą, ukazując jak jest niezbędna dla funkcjonowania społeczeństwa - życzę Państwu wiele zdrowia oraz sił, gdyż Państwa praca jest niezwykle wymagająca, a stawką jest w niej życie i zdrowie wielu osób." - pisze w liście marszałek Władysław Ortyl.

 

 

Pełna treść listu:

Szanowne Panie i Panowie
obchodzący Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych kolejny już raz przypada w  momencie, który w pamięci nas wszystkich zapisze się jako pełen wyzwań czas wielkiej próby, jakiej poddane zostało nasze życie i człowieczeństwo. Stanęliśmy w nim wszyscy wobec pandemii, która wielu napełniła lękiem, przyniosła ból i doświadczanie straty, ale jednocześnie ukazała ludzką solidarności, roztropność i szacunek dla bliźnich. 

W tym szczególnym czasie, wielu ludzi na nowo pochyliło się nad refleksją, związaną z wartością życia i zdrowia. Na nowo odkryliśmy sens zwykłych ludzkich gestów, dogłębnie doceniając doniosłość znaczenia niesienia pomocy, empatii wobec chorych. Pandemia, która dotknęła tak wieluz nas, kazała nam przewartościować wiele pojęć, na nowo ukazując, jak wielkie znaczenie, szczególnie w chwilach ciężkiej choroby - ma wiedza, mądrość, troska i pomoc drugiego człowieka. W Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek i Położnych pragnę w imieniu własnym oraz wspólnoty Podkarpacia złożyć moje wielkie podziękowania i wyrazić najwyższy szacunek i podziw dla wielkiego profesjonalizmu, zaangażowania i oddania, z jakim swą misję pełnią  pielęgniarki i pielęgniarze oraz położne. To dzięki Państwa profesjonalizmowi, wiedzy, ofiarności, poczuciu odpowiedzialności i szacunku dla bliźnich, pacjenci otrzymują szansę na powrót do zdrowia, na wsparcie w najtrudniejszych nawet chwilach, które często związane są z lękiem i bólem. Dziękując za codzienną ciężką pracę - którą pandemia uczyniła jeszcze trudniejszą, ukazując jak jest niezbędna dla funkcjonowania społeczeństwa - życzę Państwu wiele zdrowia oraz sił, gdyż Państwa praca jest niezwykle wymagająca, a stawką jest w niej życie i zdrowie wielu osób. Wierzę, że podołają Państwo tej wymagającej misji.   Pragnę wyrazić mój niezmienny podziw dla poświęcenia i trudu wpisanego w zawód pielęgniarki i położnej. Profesjonalizm, ogrom umiejętności i wiedzy, empatia, szacunek dla drugiego człowieka, towarzyszenie mu w najtrudniejszych nawet chwilach życia –  to wielkie wyzwania, jakie stają przed Państwem w codziennej pracy. Bardzo za to dziękuję.  

W dniu święta życzę, aby każdego dnia dopisywało wszystkim Państwu zdrowie oraz towarzyszyło poczucie misji, które doda sił do wypełniania trudów pracy, jednocześnie przynosząc poczucie satysfakcji i dumy z wykonywanego zawodu. Jeszcze raz dziękując za wysiłki, z jakim wypełniają Państwo swą misję, życzę wielu zawodowych i osobistych sukcesów. 

                  Z wyrazami najwyższego szacunku

Władysław Ortyl
Marszałek Województwa Podkarpackiego