Międzynarodowy Dzień Teatru i nagrody dla Ludzi Teatru

 107901298 3689200317763803 1750635717415717215 o

Premiera „Iwony, księżniczki Burgunda” Witolda Gombrowicza w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza towarzyszyła towarzyszyła tegorocznym obchodom Międzynarodowego Dnia Teatru, jakie miały miejsce 11 lipca w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Po spektaklu w imieniu Samorządu Województwa Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru wręczył wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś.

Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru:
Barbara Napieraj – aktorka, która w zeszłym roku miała 30 lecie pracy w rzeszowskim Teatrze. Zapoczątkowała i prowadzi Młodą Scenę Teatru im. W. Siemaszkowej, dzięki której została rozwinięta działalność edukacyjna naszej instytucji.
Jolanta Rozmus – Kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego. Koordynowała i była odpowiedzialna za inwestycje przeprowadzane w 2019 roku. Pomyślnie przeprowadziła modernizację sceny podczas zadania „Przebudowa okna portalowego na Dużej Scenie w budynku Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie”.
Krzysztof Jawniak – Kierownik Działu Technicznego i Obsługi Sceny. W 2019 roku sprawnie przeprowadził dwie inwestycje w Teatrze (poszerzenie okna sceny oraz modernizacja p.poż w budynkach Teatru). Był wsparciem merytorycznym pod kątem technicznym i technologicznym, koordynował prace na scenie wprowadzając nowoczesne systemy sceniczne.

Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego dla twórców indywidualnych za szczególne osiągnięcia (nagroda wręczona 30 czerwca br. podczas gali wręczenia nagród Marszałka w dziedzinie kultury) w dziedzinie twórczości aktorskiej dla Mieczysława Napieraja – długoletniego aktora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, który stworzył niezapomnianą kreację w spektaklu pt. „Lwów nie oddamy” w reżyserii Katarzyny Szyngiery. Aktora widzimy w szeregu scen, wymagających błyskawicznego przeobrażania się z jednej postaci w drugą o różnorodnych emocjach. „Lwów nie oddamy” został nagrodzony Grand Prix, czyli wielką Nagrodą Publiczności na 54. Międzynarodowym Przeglądzie Teatru Małych Form „Kontrapunkt” 2019 w Szczecinie.

Fotorelacja: fotorelacja z teatru

Fot. Wiktoria Cieśla/Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie