Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy, Drodzy Uczniowie!

Dzień Edukacji Narodowej to święto szczególne nie tylko w życiu nauczycieli i uczniów, ale w życiu każdego z nas. W tym dniu uświadamiamy sobie jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa wzrastanie w mądrości. We wzrastaniu i kształtowaniu swojej osobowości dostrzegamy znaczenie naszych nauczycieli i wychowawców. Wracamy pamięcią do wszystkich nauczycieli. To właśnie oni kształtowali całe pokolenia młodych ludzi, przekazywali im nie tylko wiedzę, ale dzieli się doświadczeniem, zarażali pasją, uczyli szacunku i patriotyzmu. Podpowiadali w momentach, kiedy trzeba było wybrać dalszą drogę życiową. Do nich po wielu latach wracamy, aby opowiedzieć im swoją historię, której często „pisali” pierwsze zdania.

Ten dzień jest okazją, by wyrazić Nauczycielom i Wychowawcom wdzięczność za dar ich służby na rzecz drugiego człowieka. Do słów podziękowań dołączamy życzenia, by powołanie nauczycielskie które realizują, było pasją, źródłem radości, nadziei i samorealizacji.

Dzień Edukacji Narodowej to także święto uczących się. Życzymy wszystkim, którzy się uczą, by pomnażanie swych talentów przynosiło każdemu obfite owoce, a każdy dzień był kolejnym czasem wzrastania w mądrości.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś oraz Radni Województwa

zyczenia den przew sejmiku radnych2k